متن خود را برای جستجو وارد کنید

چرا یو پی وی سی ؟

مقدمه

با توجه به اعلام تحقیقات سازمان بهینه سازی مصرف سوخت در ایران در حدود 45% از اتلاف انرژی از طریق درب و پنجره ها صورت می گیرد. در این خصوص بخش ساختمان با داشتن سهم حدودا 35 درصدی در مصرف انرژی یکی از صنایعی است که سهم بالایی را در این زمینه به خود اختصاص داده است. در صورتیکه در زمستان به قاب پنجره و شیشه آن دست بزنید خواهید دید که سرد است و این دلیل تبادل حرارتی بین قاب پنجره و شیشه با فضای بیرون است. و همچنین با بالا رفتن قیمت حامل‌های انرژی از یک طرف و محدود بودن برخی از منابع تامین انرژی، امروزه بحث جلوگیری از هدررفت انرژی یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های دولت‌ها و مردم است، با در نظر گرفتن این مسئله تولیدکنندگان محصولات جدیدی را در جهت صرفه‌جویی در انرژی به مردم معرفی کرده اند.

باتوجه به اینکه بخش اعظمی از انرژی در داخل ساختمان‌ها چه از نوع مسکونی و چه سایر کاربری‌ها مصرف می شود، یکی از بخش های تاثیرگذار در جلوگیری از هدر رفتن انرژی و مصرف بهینه آن در این بخش، استفاده از درب ها و پنجره های  UPVC و شیشه دو جداره استاندارد هستند؛ این محصولات باتوجه به خصوصیاتی که دارند علاوه بر عایق بودن در برابر گرما و سرما و به حداقل رساندن تبادل حرارتی، برای خلاص شدن آلودگی‌های صوتی و محیط راهکاری خوبی هستند.

تاریخچه ساخت درب و پنجره UPVC

ساخت درب و پنجره یو‌‌پی‌وی‌سی به سال ۱۹۶۰ در کشورهای اروپا بازمی‌گردد؛ در گذشته استفاده از درب و پنجره ها اغلب چوبی بوده و سپس به انواع درب و پنجره‌های فلزی تغییر پیدا کرد. با گسترش تکنولوژی در سال‌های اخیر محصول مذکور به شکل امروزی خود که به نام درب و پنجره های UPVC معروف هستند درآمد. درب و پنجره های یو‌‌پی‌وی‌سی به علت اقتصادی بودن تولید و سهولت به‌کارگیری آن نسبت به پنجره‌های چوبی و فلزی جای خود را در بازار به‌طور کامل در بازار باز کرد و تبدیل به متریال غالب در صنعت ساختمان شد، اما کمتر از ۱۵ سال است که در ایران هم از این نوع درب و پنجره‌ها، مخصوصا در آپارتمان‌ها بیشترین بهره گرفته می‌شود.

نسل جدید درب و پنجره های UPVC اکنون آمده‌اند تا در خدمت صرفه‌جویی مصرف انرژی باشند تا نه تنها از نظر ارتباط بصری با خارج ساختمان نقش خوبی ایفا کنند، بلکه درمانی برای مشکلات عدیده‌ای باشند که در فصول گرم و سرد مردم با آنها دست به گریبانند.

چرا upvc استفاده کنیم ؟

یقینا زمانیکه محصولی به حیث امنیت و کیفیت زبانزد خاص و عام باشد محصولی ایده ال و مرغوب است. پنجره uPVC با توجه به ساختاری که دارد از آن دسته پنجره های مناسب برای هر ساختمانی است و به جرات می توان گفت: کیفیت آن تضمینی است. این پنجره ها شیک و خاص هستند و در کنار مزیت هایی که دارند جلوه خاصی به فضای داخلی و بیرونی خانه می بخشند. امروزه این پنجره ها یکی از پنجره های محبوب و پرطرفدار است که نسبت به دیگر پنجره ها مقرون به صرفه تر است.

آشنایی با ویژگی دکوراسیون مینیمال
حتما بخوانید

پروفیل Unplasticised Poly Vinyl Chloride

مهمترین ماده تشکیل دهنده پروفیل UPVC که حدود 80 تا 85 درصد از مواد پروفیل را تشکیل می دهد ،پودر(Poly  Vinyl  Chloride) PVC  بوده  که طی فرایند پلیمریزاسیون از مشتقات نفت سیاه و گاز کلرتولید می شود و علاوه بر پودر PVC مواد دیگری هم در ترکیبات پروفیل UPVC وجود دارند که نوع و کیفیت آنها و فرمولاسیون ترکیب آنها با یگدیگربسیار مهم بوده و تاثیر بسزایی درکیفیت پروفیل دارند .که این مواد به شرح ذیل می باشند:

1_ impact modifier مقاوم کننده و بهبود دهنده در برابر ضربه
2_stabilizer پایدار کننده حرارتی که باعث مقاومت در برابر حرارت می شود
3_filler مواد پر کننده و سخت کننده
4_lubricant روانسازی و همچنین ایجاد سطحی صاف تر در محصول
5_titan تثبیت کننده رنگ که باعث سفیدی و شفافیت محصول می شود

فرآیند تولید UPVC

در گروه تولیدی آبایان صنعت پس از کنترل کیفیت مواد اولیه توسط واحد کنترل کیفیت ،مواد اولیه براساس فرمولاسیون اختصاصی توسط تجهیزات مخصوص  اندازه گیری به صورت دقیق وزن گیری شده و با استفاده از پیشرفته ترین ماشین آلات تمام اتوماتیک عمل میکسینگ انجام شده وآماده تولید می گردد که پس از نگهداری و استراحت مواد میکس شده در سیلوهای مخصوص درطی مدت زمان مشخص ،مواد به خطوط تولید منتقل شده و در آنجا توسط ماشین آلات پیشرفته اکسترودر وارد مرحله اکستروژن می شوند که طی این فرآیند مواد به شکل پروفیل مورد نظر درآمده و طی مرحله کالیبراسیون شکل آن تثبیت می شود.

ویژگیهای در و پنجره‌های UPVC

1- استحکام بالا

2- صرفه جوئی در مصرف انرژی تا 40%

3- کاهش آلودگی صوتی تا میزان 40دسی بل

4- مقاوم در مقابل نفوذ اشعه ماوراء بنفش خورشید (uv) و اثرات تخریبی آن

5- مقاوم در برابر زنگ زدگی ،خوردگی و رطوبت هوا

6  – مانع ورود گردو غبار و دود و گازهای موجود از محیط بیرون به داخل

7- بی نیاز به صرف هزینه رنگ آمیزی

8- مقاوم در برابر عوامل خوردگی – اسیدها و بازها و مواد شیمیایی

9- مقاوم در برابر شرایط مختلف سخت آب و هوایی

10- عدم اشتعال در هنگام آتش سوزی و عدم تولید گازهای سمی

11- کاهش ضریب تبادل حرارتی منحصر به فرد به علت 4 حفره ایی  بودن پروفیل

12- نظافت راحت و آسان به علت ضد باکتری بودن پروفیل

13- ثبات رنگ در برابر اشعه خورشید

14- قابلیت استفاده از روکشهای رنگی و تنوع در رنگ

15- زیبایی فوق‌العاده

16- مقرون به صرفه

17- عدم نیاز به سرویسهای مکرر

18- حفظ محیط زیست از طریق قابلیت بازیافت

19- نصب آسان

20- تقویت مضاعف با استفاده از پروفیل گالوانیزه

سوالات متداول

5/5 - (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط